palmy@najpalmy.sk     +421 940 719 404 

Dôležité prestrihávanie citrusov

Rez citrusov

Pri prerezávaní získavame silnejšie a zdravšie plody, jednotlivé konáriky sú silnejšie, a preto sa aj znižuje pravdepodobnosť, že by sa mohli ulomiť pri väčšej úrode. Pri citrusoch vykonávame tri druhy rezu, a to: výchovný, udržiavací a omladzovací.

Pestujete kaktusy či sukulenty?

LED GROW umelé osvetlenie pre kaktusy a sukulenty

Použitie LED GROW osvetlenia pre rast a pestovanie rastlín počas zimy udrží vaše sukulenty a kaktusy čo v najlepšej kondícií. Ponúkame Vám všetko čo potrebujete!


Umelé osvetlenie rastlín

LED GROW osvetlenie pre rast a pestovanie rastlín

Čoraz obľúbenejšie a viac využívanejšie produkty, ktoré pohltili pestovateľov a záhradkárov po celom svete. Používanie grow osvetlenia má na rastliny preukázateľne dobrý vplyv, zlepšuje kondíciu, výzor, stavbu a spevňuje ich pletivá.Naša palmová škôlka

Stovky paliem Trachycarpus fortunei a Chamaerops humilis u nás
     
V záhradnom centre a okrasnej škôlke vo veľkom pestujeme palmy, ktorým venuje náš tím špičkovú starostlivosť počas celého roka. Našim zákazníkom sa do rúk dostanú len krásne a zdravé rastliny v dokonalej kondícií! Automatizované závlahové systémy a špeciálne technológie hnojenia podľa špecifických potrieb rastlín, sú dnes pri každom modernom pestovaní pre dokonalú kvalitu úplnou samozrejmosťou.

Mrazuvzdorný druh citrusu - Citrónovníkovec trojlistý -25 C


Poncirus trifoliata, "Flying dragon",  -25 oC.


Poncirus trifoliata je ozdobný druh citrónovníka. Ide o zakrpatenú a kerovito rastúcu odrodu"Flying dragon", ktorá je 
mutáciou základného druhu Ponciru, pochádzajúceho z Japonska. Takzvaný "LIETAJÚCI DRAK" sa teší svojej obľube medzi pestovateľmi najmä vďaka svojej vysokej odolnosti voči mrazu a veľmi zaujímavému tvaru, v ktorom táto rastlina rastie.

Naša produkcia a vlastné pestovanie zo semien


Škôlka:

     

Okrem nádherných paliem zo Španielska pestujeme aj stovky kusov rôznych druhov vlastných paliem či iných exotických rastlín priamo zo semien tu u nás na Slovensku. Pre tých, ktorí si radi vypestujete exotické rastliny od malých semenáčov, môžete nájsť v našej ponuke aj menšie a nami vypestované priesady mrazuvzdorných a interiérových paliem či iných exotických rastlín :) 


Výhrevné / vykurovacie káble

  
Použitie výhrevných káblov počas mrazivej
zimy:

  
Výhrevné káble sú skvelým pomocníkom na bezproblémové prezimovanie väčšiny mrazuvzdorných exotických rastlín a obzvlášť paliem, počas tuhej a mrazivej zimy na celom území Slovenskej a Českej republiky. Káble neslúžia ako priame vykurovacie teleso, ale predovšetkým zabraňujú preniknutiu silného mrazu k listovým pletivám rastliny. Dá sa teda povedať, že mráz svojim zohriatím a teplotou doslova odrážajú a tak rastlinu chránia.


Zimovanie paliem vo voľnej pôde


Pričítajte si, akými spôsobmi možno zimovať palmy vysadené vo voľnej pôde u nás na Slovensku


                                                                                                                                                                                                                                                         
Ukážka voľne rastúcej palmy Trachycarpus fortunei pred jej zazimovaním: