palmy@najpalmy.sk     +421 940 173 929 

Pestujete kaktusy či sukulenty?Chcete sukulenty počas zimy pestovať v interiéri?

Ak máte okno s dostatkom jasného svetla po celý deň, sukulenty či kaktusy pravdepodobne prežijú zimu bez menších problémov. Avšak ako sa dni krátia, najmä sukulenty nebudú mať toľko svetla ako v priebehu leta a vegetačného obdobia...
Ak sukulenty nedostanú dostatok svetla, často strácajú svoje jasné farby a kompaktný tvar, pre ktoré sú práve také zaujímavé a krásne.  Avšak sú stále nažive, no chýba im potrebné svetlo. Často krátke dni počas zimy spôsobia, že sa sukulenty natiahnu do nepekných a nepravidelných tvarov.
LED GROW osvetlenie pre rastliny je skvelý spôsob, ako udržať sukulenty a kaktusy  farebne pestré a kompaktné. Umelé osvetlenie im pomáha účinne dopĺňať viac jasného svetla počas dňa. LED GROW svietidlá pre sukulenty zabraňujú tomu, aby sa tieto rastliny ťahali za svetlom, a tak stratili svoj prirodzený tvar či kondíciu.

Ako dlho by som mal počas zimy rastlinám prisviecovať?

Sukulenty majú rastúce a spiace obdobia, rovnako ako ostatné rastliny. Zima je často spiace obdobie pre väčšinu sukulentov, a preto vyžadujú menej svetla, ale v interiéri budú stále vo všeobecnosti brať toľko svetla, koľko potrebujú počas leta a vegetačného obdobia, pretože majú teplo...
Sukulenty nebudú počas pestovania v interiéri prechádzať skutočným spánkom, pokiaľ ho nevynútite zmenou teploty a svetla.
Všetky sukulenty potrebujú každý deň tmu, aby udržali zdravý rastový cyklus, ale potrebujú aspoň 6-8 hodín slnečného svetla denne, aby zostali prosperujúce. Ak používate LED GROW osvetlenie pre sukulenty a rastlinám budete prisviecovať 12-14 hodín, nahrádzate im prirodzené denné  či slnečné svetlo.

Aké LED GROW osvetlenie si zabezpečiť pre svoje rastliny?

Existuje veľa článkov o tom, aký typ osvetlenia sa má používať, koľko svetla potrebujete, akú farbu by malo svetlo mať, v akej výške nad rastlinami svietidlá umiestniť a pod...

Aký typ svetla pre pestovanie zvoliť: špeciálne LED GROW svietidlá pre kaktusy a sukulenty 
Aký typ svietidla použiť: odporúčame LED grow trubice alebo LED grow panely
Akú farbu svetla tieto rastliny vyžadujú: Spektrum "denného svetla" (6500K) + mix červeného a modrého svetla s tzv. FULL SPECTROM
V akej výške nad rastlinami by sa malo svietidlo nachádzať: v rozmedzí 20-50 cm 
Koľko svietidiel je potrebné použiť: závisí od počtu pestovaných rastlín ...

Množstvo svetla, ktoré budete potrebovať, spoľahlivo nahrádza LED GROW panel. Svietidlo spoľahlivo svieti priamo nad všetkými Vašimi rastlinami a jeho svetelný tok je naozaj vysoký!

 
Príklad: Mám väčšinu svojich rastlín na skrini v spálni. Ide o rozmer 1 × 4 m. Toto umiestnenie poskytuje rastlinám aj prirodzené denné svetlo z okna, avšak nie je ho dostatok, aby si rastliny zachovali svoj krásny vzhľad a vitalitu. Za rastlinami je umiestnené aj zrkadlo, ktoré poskytuje pomocou odrazu viac svetla. Rozhodol som sa pre toto osvetlenie, LED úsporná trubica pre rast kaktusov a sukulentov, 5W, 30 cm. Zakúpil som si 4 ks. Umiestnil som osvetlenie do výšky 35 cm nad sukulentmi.